• 13 stycznia 2024 - Dzień Babci i Dziadka

• W sobotę 13 stycznia odbyło się doroczne spotkanie naszych Seniorów w gościnnych progach sali wiejskiej. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoim kochanym Babciom i Dziadkom jasełka oraz okolicznościowe piosenki i wiersze.

Mile spędzony wieczór dowiódł, że wiek to tylko liczba, a pogoda ducha i wzajemna życzliwość łączą pokolenia.

• Rodzinne kolędowanie

• Pełne świątecznego ciepła i blasku 🌠 Jasełka oraz konkurs 👪 „Rodzinne Kolędowanie”🎄🎅🏻🎶 zwieńczyły przedświąteczny tydzień w naszej szkole.

W konkursie wzięło udział sześć muzykujących i rozśpiewanych rodzin. Występy oceniało jury w składzie: pan Jarosław Goschorski – wójt gminy Lipowiec Kościelny, pani Edyta Suszek – dyrektor MDK w Mławie, pani Dorota Ewa Czech – dyrektor naszej szkoły oraz pani Bożenna Polkowska – nauczycielka klas II-III. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom wokalny, zaangażowanie i talenty muzyczne oraz wspaniale wpisali się w klimat Bożego Narodzenia.

Wyniki konkursu Rodzinne Kolędowanie:

🔹1 miejsce ⭐ Matylda Jankowska (uczennica klasy 0) z mamą, nagrody – okolicznościowa statuetka, stroik świąteczny , krasnal oraz 4 bilety do kina,

🔹2 miejsce ⭐ Zosia Cieślak (uczennica klasy VIII) z tatą, nagrody - statuetka, stroik, krasnal,

🔹3 miejsce ⭐ Krystian Zakrzewski (uczeń klasy 0) z rodziną, nagrody - statuetka stroik, krasnal.

Wyróżnienia:

✨uczennica klasy III Nicol Borkowska z mamą,

✨siostry Wawrzyniak: Maja (absolwentka naszej szkoły) i Alicja (uczennica klasy 0)

✨siostry: Julia Grzybek (klasa VI) i Wiktoria Warzyniak (klasa II)

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, świąteczne stroiki i krasnale.

Dziękujemy sponsorom: pani Edycie Suszek - za bilety do kina oraz anonimowemu sponsorowi za wsparcie finansowe na pozostałe nagrody.👏👏👏

Po części konkursowej zebrani na Sali Wiejskiej uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz goście mogli obejrzeć🌟Jasełka 🌟. Na scenie wystąpili najmłodsi nasi uczniowie z klas 0 – III, a nad całością czuwały: pani katechetka Anna Łubińska oraz pani Angelika Koźlakowska – nauczycielka klasy 0. Wspierała je pani Małgorzata Piekarska – nauczycielka muzyki.

W przygotowaniu przedstawienia i konkursu wykorzystano zasoby pozyskane przez szkołę w ramach programu #laboratoriaprzyszłości (m.in. mikrofony, sprzęt nagłaśniający, pistolety do kleju na gorąco)

• Oblatani w pomaganiu... zwięrzętom.

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Oblatani w Pomaganiu MALI DETEKTYWI PRZYRODY W AKCJI” organizowanej przez Grupę Orlen ANWIL S. A. Zadaniem dzieci było wykonanie fotografii interpretującej tematy na każdy z pięciu tygodni.📸

JESIEŃ POD LUPĄ🔍

KOLORY JESIENI🎨

DESZCZU KROPELKA💧

KORONY DRZEW🌳

OWOCE JESIENI🌽

#oblataniwpomaganiu

W projekcie wykorzystano zasoby pozyskane przez szkołę w ramach programu #laboratoriaprzyszłości

Przystępując do ogólnopolskiej akcji „ Oblatani w Pomaganiu Mali Detektywi w Akcji” nie spodziewaliśmy się , że przejdziemy do II etapu konkursu

W I etapie zaprojektowaliśmy hotel dla wiewiórki.

W II etapie przystąpiliśmy do budowy hotelu oraz montażu filmu z naszych dokonań.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

• Święto Niepodległości

• 9 listopada świętowaliśmy 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Uczniowie klas VII i VIII, przy znaczącym wsparciu młodszych kolegów z klasy II, przybliżyli mam rys historyczny tego święta oraz skłonili do refleksji nad takimi wartościami jak wolność i niepodległość. Charakter obchodów podkreśliły historyczne stroje i pieśni patriotyczne.

Całość wydarzenia przygotował z uczniami p. Arkadiusz Ciesielski, a występ chóru szkolnego p. Małgorzata Piekarska.

W programie wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach przedsięwzięcia MEiN #laboratoriaprzyszlosci

• W sierpeckim skansenie

• W ramach programu "Kulturalna szkoła na Mazowszu" uczniowie klas V-VIII w  środę 25 października wzięli udział w warsztatach z ziołolecznictwa i zwiedzili Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

"Kulturalna szkoła na Mazowszu" to program, którego celem jest upowszechnianie dziedzictwa kulturowego wśród uczniów.

Program umożliwia grupom szkolnym korzystanie z biletów wstępu za symboliczną złotówkę do mazowieckich instytucji kultury, dla których organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

#kulturalnaszkolanamazowszu

• W piernikowym mieście

• 24.10.2023r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wycieczce do Torunia w ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Wycieczkę po Toruniu uczniowie rozpoczęli od zwiedzania Starego Miasta z przewodnikiem.

Zwiedzili kościół w którym był ochrzczony Mikołaj Kopernik, Krzywą Wierzę w Toruniu, pomnik Mikołaja Kopernika, charakterystyczne punkty związane z legendami i zwierzętami powiązanymi z Toruniem.

Podczas wycieczki do Torunia uczniowie zapoznali się z legendami związanymi z Toruniem w Domu Legend Toruńskich.

Kolejnym punktem było Żywe Muzeum Piernika, gdzie uczniowie zapoznali się z historią powstania pierników, ich składem i sposobem wykonania. Mieli możliwość własnoręcznego wykonania piernika.

Ostatnim punktem zwiedzania był Dom Kopernika – Muzeum Okręgowe w Toruniu. Uczniowie zapoznali się z życiem Mikołaja Kopernika, pomieszczeniami w których mieszkał, narzędziami jakimi się posługiwał. Obejrzeli film „Wszechświat”

Podczas wycieczki zapewnione było wyżywienie (obiad, kolacja).