• Idźcie własną drogą...

• Każde zakończenie roku szkolnego to ważna chwila, zwłaszcza dla tych, którzy już kolejnego rozpoczęcia roku szkolnego w murach naszej szkoły nie będą oczekiwać - dla absolwentów.

W piątek, 24 czerwca, świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej w Łomi odebrało 7 uczniów klasy ósmej. Pozostali uczniowie również otrzymali świadectwa, a niektórzy z nich nagrody i stypendia. Wszyscy klasyfikowani i promowani do klas wyższych.

Listy gratulacyjne z rąk pani dyrektor odebrali również rodzice uczniów z najwyższą średnią ocen.

Uczniowie klasy VII przygotowali dla swoich starszych kolegów zabawne fraszki, pamiątkowe poduchy absolwenta i życzenia pomyślności.

• Czas pożegnań

• Ostatni dzień roku szkolnego 2021/22 był także ostatnim dniem pracy wieloletniej nauczycielki i wychowawczyni klasy ''0" - Pani Teresy Wodowskiej, która postanowiła odejść na emeryturę.

Wszyscy byliśmy wzruszeni i pełni wdzięczności za jej pracę, oddanie i zaangażowanie w naukę i wychowanie wielu starszych i młodszych mieszkańców Łomi i okolic.

Pani Teresa wysuchała podziękowań ze strony pani dyrektor, rodziców oraz uczniów, którzy przekazali jej pamiątkowy puchar z dedykacją: "Pierwszej Pani dziękujemy, zawsze o Niej pamiętać będziemy".

Podziękowaniom i słowom uznania nie było końca. Panią Wodowską pożegnała w imieniu całej społeczności szkolnej i kadry pedagogicznej pani dyrektor Dorota Ewa Czech, w imieniu rodziców przewodnicząca Rady Rodziców p. Monika Grzybek, zaś w imieniu uczniów - tegoroczni absolwenci szkoły.

• Kacper - wolontariusz

• 24 czerwca, podczas zakończenia roku szkolnego, towarzyszyła nam przedstawicielka Urzędu Miasta Mława pani Agnieszka Puzio-Dębska - pełnomocnik Burmistrza Miasta Mława ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Pani Dębska przekazała osobiste podziękowania od burmistrza Sławomira Kowalewskiego dla ucznia klasy VII Kacpra Białoskórskiego, który od początku funkcjonowania Centrum Pomocy Uchodźcom Wojennym w Mławie jest jego aktywnym i zaangażowanym wolontariuszem.

• Kto czyta ten żyje podwójnie

• W ramach programu 'Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0" promowano i wspierano rozwój czytelnictwa wśród najmlodszych dzieci.

W klasie "0" zorganizowano wycieczkę do Biblioteki Publicznej dla Dzieci w Mławie podczas której nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej oraz poznali księgozbiór dla dzieci młodszych.

W ramach tego programu odbyły się również dwa spotkania głośnego czytania. Do programu zostali również zaangażowani rodzice dzieci. Raz w miesiącu czytali dzieciom dowolny tekst, a nauczyciel codziennie czytał bajki, opowiadania lub ciekawostki przyrodnicze i techniczne. Dzieci uczyły się wierszy i je recytowały. W ramach programu preprowadzono pedagogizację rodziców nt. "Wpływ czytania na rozwój dziecka".

• W stolicy Warmii

• W czwartek 9 czerwca uczniowie klasy "0" oraz klas I i III wzięli udział w wycieczce do Olsztyna.

Odwiedzili Planetarium, Teatr Lalek, Papugarnię oraz Warmiolandię. Nasi najmłodsi koledzy spędzili bardzo ciekawy i obfitujący we wrażenia dzień.