• Nauczyciel na Medal

          • Niezwykle miło nam poinformować, że nauczycielka naszej szkoły Pani Małgorzata Piekarska zajęła I miejsce w kategorii "nauczyciel klas 0-III" powiatowego finału ogólnopolskiego Plebiscytu Edukacyjnego "Nauczyciel na Medal".

            Nauczyciel na Medal to ogólnopolski plebiscyt organizowany od 2016 roku przez polską grupę wydawniczą Polska Press, którego celem jest wybór najlepszych nauczycieli w powiatach i województwach w Polsce.

            Serdecznie gratulujemy Pani Małgosi i jesteśmy niezmiernie dumni z jej sukcesu.

          • Dzień Bez Plecaka

          • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego dzisiejszy dzień (28. marca) obfitował w zabawne sytuacje i stanowił dowód na to, że uczniowie Szkoły Podstawowej w Łomi potrafią być niezwykle kreatywni.

            W Dniu bez plecaka liczy się pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne przybory szkolne można spakować w dowolny, czasami zaskakujący sposób. Jak widać na zdjęciach mogą przydać się pożyczone od młodszego rodzeństwa wózki (te prawdziwe i te dla lalek), pożyczone od mam lub babci słusznych rozmiarów garnki, kosze, skrzynki, walizki a nawet.... klatki (pożyczone od chomika)!

          • Witamy Wiosnę

          • 21 marca powitaliśmy wiosnę kolorowo, pomysłowo i wesoło. Tego dnia odbyły się Wybory Miss i Mistera Wiosny, emocjonujące podchody i pierwsze wiosenne ognisko, w którym spłonęła Marzanna. W galerii znajdziecie fotorelację z tego dnia.

            Kandydaci na Miss i Mistera musieli zmierzyć się z wieloma konkurencjami, w których trzeba było przede wszystkim wykazać się wiedzą i umiejętnościami charakterystycznymi dla płci przeciwnej. Dziewczęta wiązały krawaty, wbijały gwoździe, rozpoznawały męskie narzędzia i wykazały się encyklopedyczną wręcz znajomością marek samochodów i życiorysu Roberta Lewandowskiego. Chłopcy zaplatali warkocze, zaszywali dziurę w materiale, malowali swoje podobizny na balonach i rozpoznawali charakterystyczne dla płci pięknej przybory. Nie brakowało emocji, braw i głośnego dopingu.

            Na szczególne uznanie zasługują twórcy ekologiczno-recyklingowych strojów, których prezentacja była głównym punktem programu. Kreacje wykonane z folii, plastikowych korków i gazet wzbudziły podziw publiczności i uznanie jurorów.

          • Dzień Niezwykłych Kobiet

          • 8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Tego dnia zagościły w naszej szkole niezwykłe Polki - te współczesne, które znamy z ekranu telewizora i te z przeszłości, o których uczymy się w szkole. Było pouczająco, wesoło i kolorowo.

            Wszystkie klasy przygotowały prezentacje kobiet, które zapisały się w polskiej historii, literaturze, nauce i kulturze.

            Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały uroczy występ do utworu Natalii Kukulskiej "Puszek Okruszek", natomiast ich odrobinę starsi koledzy z oddziału zerowego zaprezentowali twórczość Majki Jeżowskiej.

            Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem opowiedzieli nam o życiu i twórczości Marii Konopnickiej, zaś uczennice klasy III zmierzyły się z postacią pierwszej w Polsce kobiety na stanowisku prezesa Rady Ministrów - Hanny Suchockiej.

            Po kobiecie-premierze przyszła kolej na kobietę-króla Jadwigę Andegaweńską, której zasługi dla kraju przedstawili uczniowie klasy IV.

            Połączone siły klas V i VI zaprezentowały nam kolorowe i wesołe widowsko, w którym pierwsze skrzypce grały gwiazdy polskich festiwali - Irena Jarocka, Maryla Rodowicz, Alicja Majewska, Anna Jantar, Halina Frąckowiak i Małgorzata Ostrowska.

            Klasa VII zabrała nas na koniec świata z Martyną Wojciechowską, a klasa VIII oddała hołd dwukrotnej laureatce Nagrody Nobla - Marii Skłodowskiej-Curie.