• W świecie baśni

• W piątek 22 kwietnia odbyły się w naszej szkole obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. A jaki jest najlepszy sposób na uczczenie tego święta? CZYTANIE!

Do wspólnego czytania organizatorki przedsięwzięcia Pani Małgorzata Piekarska i Pani Katarzyna Kwiatek zaprosiły całą szkolną społeczność oraz gości: rodziców, przedstawicieli Urzędu Gminy i  Biblioteki Gminnej. Czytali najmłodsi nasi koledzy z klasy "0", uczniowie z klas starszych, czytali nauczyciele i Pani Dyrektor, czytały mamy: Panie Katarzyna Mówińska, Anna Oszewska i Monika Grzybek, czytał Pan Cezary Kwiatek z UG w Lipowcu Kościelnym oraz Pani Hanna Grzybicka - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej. Wszyscy z uwagą wsłuchiwali się w baśń o "Kwiecie Paproci" autorstwa Józefa Ignacego Kraszewskiego, której morał na koniec został ułożony i zaprezentowany przez uczniów.

• Brawo Maciej!

• Uczeń kl. "0" Maciej Kraska zajął dwa I miejsca w pływaniu stylem dowolnym i grzbietowym na dystansie 25 metrów. Zawody zorganizowała Mławska Liga Pływacka. Gratulujemy!