• Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych

• Dziesięcioro uczniów z klas IV – VIII wzięło udział w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się 14 kwietnia na terenie MOSiR w Mławie.

Naszą szkołę reprezentowali:

Kl. IV      Gabriela Pacholec – 9 miejsce

Milena Dąbrowska

Kl. V        Maja Pacholec – 4 miejsce

Marta Wysocka,

Magdalena Drozdowska,

Ksawery Czarnowski

Kl. VII     Dawid Zakrzewski

Kl. VIII   Patryk Dąbrowski – 4 miejsce

Maja Danielczyk – 8 miejsce

Mistrzostwa rozpoczęły się o godzinie 10.00. Pogoda nie była wymarzona, jednak jak to mówią: nie ma nieodpowiedniej pogody dla biegaczy, nieodpowiedni może być tylko stój na bieg…

Nasi uczniowie rywalizowali z uczniami szkół powiatu mławskiego, dając sobie fantastycznie radę. Wszyscy nasi Zawodnicy ukończyli bieg, a czworo z nich: Gabriela Pacholec, Maja Pacholec, Patryk Dąbrowski i Maja Danielczyk awansowali do etapu rejonowego, który odbędzie się już w najbliższą środę, 19 kwietnia na stadionie MOSiR w Ciechanowie. Będą walczyć o awans do Igrzysk Województwa Mazowieckiego w Biegach Przełajowych.

ŻYCZYMY IM SZCZĘŚCIA I TRZYMAMY KCIUKI.

GRATULACJE !!!

tekst i foto: p. M. Szostek

• Zwycięska palma

• Nasza szkoła wzięła udział w organizowanym przez Stowarzyszenie „Wspólnota Mariacka” i parafię Matki Bożej Królowej Polski w Mławie dekanalnym konkursie „Mławska Palma Wielkanocna”.

Tworzenie wielkanocnej palmy jest już w naszej szkole wieloletnią tradycją, jednak w tym roku z dumą możemy poinformować, że palma stworzona przez naszych uczniów przy ogromnym wsparciu p. Joanny Brzozowskiej zajęła w tym konkursie I miejsce w kategorii szkoły.

• Konkurs biblijny

• Z satysfakcją informujemy, że uczeń klasy 0 - Antoni Dejewski zajął I miejsce w kategorii 6-latków w Diecezjalnym Konkursie Plastycznym "Starotestamentalne portrety szkicowane wyobraźnią dziecka"

• Złotka z Łomi

•             Dziewczęta z klas IV – VI wzięły udział w gminnym turnieju halowej piłki nożnej, który w tym roku odbył się 9 marca w SP w Zawadach.

Naszą szkołę reprezentowały:

Gabriela Pacholec – kl. IV,

Marta Wysocka, Maja Pacholec, Magdalena Drozdowska, Natalia Zakrzewska – kl. V,

Julia Dziombowska, Blanka Mańkus, Zuzanna Sobiecka, Nadia Świderska – kl. VI.

Dziewczęta zagrały dwa mecze. Pierwszy wygrały z SP w Turzy Małej nie wpuszczając żadnej bramki, a same strzelając rywalkom 3, natomiast drugi zremisowały z SP w Lipowcu Kościelnym.

Dziewczęta fantastycznie radziły sobie na boisku, a ich przygotowanie techniczne i taktyczne oraz kondycyjne zaowocowały zdobyciem I-ego miejsca.

GRATULACJE !!!

tekst i zdjęcia: p. M. Szostek

• Podziękowania dla sponsorów

• Serdeczne podziękowania dla sponsorów za wsparcie finansowe, które umożliwiło doposażenie naszego zaplecza sportowego w jednolite koszulki dla uczniów reprezentujących naszą szkołę w zawodach. Państwa bezinteresowna hojność wiele dla nas znaczy. Dziękujemy!