• Spotkanie z poezją

• W czwartek 15 grudnia  w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Heleną Grącką – pochodzącą z Mławy poetką, aktywną działaczką lokalnych środowisk twórczych.

Spotkanie zorganizowano w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Pomysłodawczynią spotkania była pani Angelika Koźlakowska, którą wspierała pani Małgorzata Piekarska. W spotkaniu wzięli udział wszyscy uczniowie, również najmłodsi z oddziału zerowego.

Pani Helena Grącka z wykształcenia jest ekonomistką ale duszę ma wybitnie poetycką. Jej wiersze przesiąknięte są patriotyzmem, miłością do Ojczyzny oraz rodziny, szacunkiem dla polskiej historii.

Podczas spotkania uczniowie recytowali wiersze Autorki, zadawali pytania dotyczące jej twórczości i życia prywatnego, zaś Pani Helena chętnie dzieliła się wspomnieniami ze swojego dzieciństwa, przywoływała postać swojego Ojca - uczestnika Powstania Warszawskiego oraz opowiadała o swojej rodzinie i o tym jak życie codzienne łączy z twórczością poetycką. Spotkanie przebiegało w pogodnej i pełnej życzliwości atmosferze, a dla uczniów było niecodzienną okazją do kontaktu z poezją na żywo i lekcją patriotyzmu.

Wszyscy występujący otrzymali od Pani Heleny upominki, zaś na ręce Pani Dyrektor zostały przekazane tomiki wierszy naszego Gościa, które zajmą honorowe miejsce w szkolnej bibliotece.

• Mali kucharze

• 9 grudnia w ramach projektu Laboratoria Przyszłości nasi mali przedszkolni kucharze pod okiem swoich Pań wykorzystali sprzęt tj gofrownicę i mikser, aby przygotować pyszne gofry.

• Sukces naszych piłkarzy

• 1 grudnia Szkoła Podstawowa w Zawadach była gospodarzem Gminnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Chłopcy grali w dwóch kategoriach: młodsi kl. 4-6 i starsi kl. 7-8.

Naszą szkołę reprezentowała tylko starsza grupa w składzie: Adam Arabucki, Kacper Białoskórski, Wiktor Bieńkowski, Patryk Dąbrowski, Bartosz Lutrzykowski oraz Dawid Zakrzewski. Chłopcy grali z drużynami szkoły w Zawadach i szkoły w Lipowcu Kościelnym. Dobra gra w polu oraz  równie dobra gra bramkarza – Bartka Lutrzykowskiego – spowodowały, że obydwie drużyny zostały pokonane: Łomia – Zawady 5:0, Łomia – Lipowiec 3:0. Nasi piłkarze zajęli I miejsce.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

tekst: p. M. Szostek

• Czytanie w ramach NPRCZ

• Do cyklu spotkań aktywnie włączyli się również dziadkowie. Tym razem zaproszenie przyjął dziadek Zosi. Zerówkowicze z niecierpliwością czekają na babcie, dziadków i na kolejne spotkania z ciekawą książką.

info: p. A Koźlakowska

• Robotyka w klasach I i II

• Warsztaty z robotyki LEGO Education to jedna z nowoczesnych form spędzania czasu, dzięki której dzieci bawią się i jednocześnie zdobywają wiedzę i umiejętności w różnych dziedzinach naukowych.

Klasy I i II dzięki programowi "Laboratoria przyszłości" uczyły się zasad funkcjonowania urządzeń poprzez pracę na podstawie instrukcji, a także samodzielnie projektując i budując. Dzięki zajęciom pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Praca w grupie na zajęciach rozwija osobowość dzieci, pogłębia ich zdolności komunikacyjne i uczy osiągania kompromisów.

tekst: p. K Kwiatek

(W zajęciach wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" - gimbal i zestawy klocków LEGO Education)

#laboratoriaprzyszłości