• Festyn Rodzinny 2023

• W sobotę 3 czerwca na Festynie Rodzinnym w Łomi bawili się świetnie starsi i młodsi mieszkańcy naszej miejscowości.

Uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne, aktorskie i taneczne. Rada Rodziców z Panią Dyrektor Szkoły Dorotą Ewą Czech i Rada Sołecka z Panem Sołtysem Wiesławem Cieślakiem zadbali by impreza była udana. Były dmuchane zamki i zjeżdżalnie, strzelnica, grupa "Tatanka" z Żuromina zaprezentowała program "Na tropie Indian". Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Dzięki sponsorom można było skosztować specjałów z grilla, dla najmłodszych były także pyszne lody.

• Rodzinnie i ekologicznie

• W sobotę 27 maja wzięliśmy udział jako szkoła w Ekologicznym Pikniku Rodzinnym zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Zawadach.

Spędziliśmy miło i aktywnie czas, korzystając z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Zaprezentowaliśmy się z jak najlepszej strony biorąc udział w zawodach sportowych, w których nasza drużyna zajęła I miejsce oraz w ekologicznym korowodzie szkół. Nasi uczniowie zajęli również czołowe miejsca w konkursie "Nasza piękna gmina Lipowiec Kościelny - przyroda widziana oczami dzieci i młodzieży", którego rozstrzygnięcie miało miejsce również przy okazji tego wydarzenia.

• Gminne zawody lekkoatletyczne

• Nasi uczniowie w maju brali udział w zawodach lekkoatletycznych, rywalizując z trzema szkołami z terenu gminy Lipowiec Kościelny.

Szkołę w klasach 4-6 reprezentowali: Marta Wysocka, Gabriela Pacholec, Nadia Świderska, Julia Dziombowska, Ksawery Czarnowski, natomiast w klasach 7-8: Dawid Zakrzewski, Patryk Dąbrowski, Bartosz Lutrzykowski i  Wiktor Bieńkowski.

Uczniowie próbowali swoich sił w biegu na 60m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową w klasach młodszych, a starsi w biegu na 60m, skoku w dal i biegu długim: 600m/1000m.

Wyniki uczniów były przeliczane na punkty. Nasza reprezentacja wypadła bardzo dobrze, zdobywając następująca liczbę punktów i miejsca:

Marta Wysocka - 101 pkt - IIIm,

Gabriela Pacholec - 114 pkt - IIm,

Nadia Świderska - 79 pkt,

Julia Dziombowska - 114 pkt - IIm,

Ksawery Czarnowski - 68 pkt,

Dawid Zakrzewski - 131 pkt,

Patryk Dąbrowski - 221 pkt - IIm,

Bartosz Lutrzykowski - 125 pkt,

Wiktor Bieńkowski - 169 pkt.

• Sprzątaliśmy dla Polski

• V edycja #SprzątamyDlaPolski

21 kwietnia 2023 roku odbyła się akcja sprzątania lasów i okolicznych terenów zielonych.

Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy, jako szkoła, wziąć w niej udział. Poświęcając swój czas, poprawiliśmy stan zieleni w swoich małych ojczyznach. Grupy przedszkolne oraz klasy 1-8 dały niezwykły wyraz świadectwa współczesnego patriotyzmu i dowód na to, że wspomniany patriotyzm może również przybierać kolor zielony.

tekst. p. Martyna Szostek - szkolny koordynator akcji