• Za to, że wiemy dokąd Wisła płynie...

• Święto Edukacji Narodowej obchodziliśmy w naszej szkole 13 października.

Uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili wybrane nauczycielskie "typy" - Anioła, Służbistę, Luzaka, Aktywistę i Sceptyka, a słowami wierszy i piosenek podziękowali wszystkim pedagogom i pracownikom niepedagogicznym szkoły za ich serce, zaangażowanie i opiekę.

Akademię przygotowali uczniowie klasy II, V, VI i VII, o życzenia i kwiaty zadbało prezydium SU a nad wszystkim czuwały panie B. Grabowska (opiekunka SU) i p. M. Piekarska (prowadąca chór szkolny).

(Do rejestracji wydarzenia użyto sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" - gimbal, statyw i oświetlenie #laboratoriaprzyszłości)

• Ślubujemy!

• 13 października 2023 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Uczniowie klasy I zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Łomi.

Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły Dorotę Ewę Czech. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.

• Poznawania Polski ciąg dalszy

• W dniach 20-22 września uczniowie klas V-VIII wzięli udział w trzydniowej wycieczce na trasie Sandomierz  -  Lublin  -  Kazimierz Dolny.

W Sandomierzu zwiedziliśmy Podziemną Trasę Turystyczną, Bramę Opatowską, Muzeum Okręgowe na Zamku, Zbrojownię Rycerską, Stare Miasto i sandomierskie wąwozy. W Lublinie również zeszliśmy do podziemi zapoznając się z historią miasta oraz podziwialiśmy jego zabytki (Brama Grodzka, Brama Krakowska, Bazylika oo. Dominikanów). Wstrząsające wrażenie zrobił na nas pobyt w Państwowym Muzeum na Majdanku, którego tragiczna historia skłoniła wszystkich do refleksji nad człowieczeństwem. Pobyt w Lublinie zakończyliśmy wizytą w Selfie Station i Laser City - miejscach gdzie nagromadzone przez cały dzień emocje mogły znaleźć ujście. Trzeci dzień to urokliwy Kazimierz Dolny : lessowy wąwóz Korzeniowy Dół, promenada nadwiślańska, aleja Kazimierza Wielkiego ze spichlerzami, cmentarz żydowski Kirkut, malownicze uliczki i zabytki centrum miasteczka, Muzeum Nadwiślańskie.

• "Nad Niemnem" pod jabłonią

• NARODOWE CZYTANIE „NAD NIEMNEM” ELIZY ORZESZKOWEJ.

13 września 2023 roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej.

Uczniowie i nauczyciele odczytali fragmenty lektury oraz obejrzeli ekranizację powieści Elizy Orzeszkowej.
            W tegorocznej edycji uczestnikom akcji towarzyszyła główna bohaterka powieści Justyna Orzelska, w którą wcieliła się uczennica klasy VIII Zofia Cieślak.