• Witamy Wiosnę

• 21 marca powitaliśmy wiosnę kolorowo, pomysłowo i wesoło. Tego dnia odbyły się Wybory Miss i Mistera Wiosny, emocjonujące podchody i pierwsze wiosenne ognisko, w którym spłonęła Marzanna. W galerii znajdziecie fotorelację z tego dnia.

Kandydaci na Miss i Mistera musieli zmierzyć się z wieloma konkurencjami, w których trzeba było przede wszystkim wykazać się wiedzą i umiejętnościami charakterystycznymi dla płci przeciwnej. Dziewczęta wiązały krawaty, wbijały gwoździe, rozpoznawały męskie narzędzia i wykazały się encyklopedyczną wręcz znajomością marek samochodów i życiorysu Roberta Lewandowskiego. Chłopcy zaplatali warkocze, zaszywali dziurę w materiale, malowali swoje podobizny na balonach i rozpoznawali charakterystyczne dla płci pięknej przybory. Nie brakowało emocji, braw i głośnego dopingu.

Na szczególne uznanie zasługują twórcy ekologiczno-recyklingowych strojów, których prezentacja była głównym punktem programu. Kreacje wykonane z folii, plastikowych korków i gazet wzbudziły podziw publiczności i uznanie jurorów.

• Dzień Niezwykłych Kobiet

• 8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Tego dnia zagościły w naszej szkole niezwykłe Polki - te współczesne, które znamy z ekranu telewizora i te z przeszłości, o których uczymy się w szkole. Było pouczająco, wesoło i kolorowo.

Wszystkie klasy przygotowały prezentacje kobiet, które zapisały się w polskiej historii, literaturze, nauce i kulturze.

Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały uroczy występ do utworu Natalii Kukulskiej "Puszek Okruszek", natomiast ich odrobinę starsi koledzy z oddziału zerowego zaprezentowali twórczość Majki Jeżowskiej.

Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem opowiedzieli nam o życiu i twórczości Marii Konopnickiej, zaś uczennice klasy III zmierzyły się z postacią pierwszej w Polsce kobiety na stanowisku prezesa Rady Ministrów - Hanny Suchockiej.

Po kobiecie-premierze przyszła kolej na kobietę-króla Jadwigę Andegaweńską, której zasługi dla kraju przedstawili uczniowie klasy IV.

Połączone siły klas V i VI zaprezentowały nam kolorowe i wesołe widowsko, w którym pierwsze skrzypce grały gwiazdy polskich festiwali - Irena Jarocka, Maryla Rodowicz, Alicja Majewska, Anna Jantar, Halina Frąckowiak i Małgorzata Ostrowska.

Klasa VII zabrała nas na koniec świata z Martyną Wojciechowską, a klasa VIII oddała hołd dwukrotnej laureatce Nagrody Nobla - Marii Skłodowskiej-Curie.

• Pomoc dla Ukrainy

• Nasza szkoła przyłącza się do akcji niesienia pomocy dla ludności Ukrainy dotkniętej działaniami wojennymi. Prosimy o zapoznanie się z komunikatem i wzięcie udziału w zbiórce organizowanej przez Urząd Gminy Lipowiec Kościelny, GCKSiR w Lipowcu Kościelnym oraz szkoły działające na terenie naszej gminy.