• Wycieczka w ramach projektu MEiN "Poznaj Polskę"

• W dniach 18-19 listopada uczniowie klas V-VIII w ramach programu MEiN "Poznaj Polskę" wzięli udział w dwudniowej wycieczce. Zwiedzili: *Muzeum Zamkowe w Malborku, *Muzem Poczty Polskiej w Gdańsku, *Centrum Nauki Experyment w Gdyni, *Stare Miasto w Gdańsku, *Laserowe Centrum Rozrywki Laser Wars.

• "Jesień z poezją" - X edycja

• 16 listopada w GCKSiR w Lipowcu Kościelnym odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Jesień z poezją". Była to jubileuszowa 10 edycja konkursu. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy, w czterech kategoriach wiekowych. Dzieci w wieku przedszkolnym i uczniowie klas I-III recytowali utwory o tematyce związanej z porami roku, natomiast uczniowie klas IV-VI i VII-VIII poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

W pierwszej kategorii wiekowej sukces odniosły nasze namłodsze reprezentantki z oddziału zerowego: zwyciężyła Wiktoria Wawrzyniak, natomiast Kornelia Michalska zajęła miejsce III. Wśród reprezentantów klas IV-VI miejsce III zajęła Magdalena Drozdowska - uczennica klasy IV. Gratulujemy!

Więcej zdjęć znajdziecie na fanpage'u GCKSiR Lipowiec Kościelny - polecamy!

• XXX Bieg Niepodległości

• 11 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXX już Biegu Niepodległości. Bieg odbył się wokół parku miejskiego na dystansach 300m, 600m i 900m.

Szkołę reprezentowała 14 - osobowa grupa zawodniczek i zawodników z klas IV - VIII.

W biegu uczestniczyli: Maja Pacholec - VI miejsce, Magdalena Drozdowska, Natalia Zakrzewska, Nadia Wiśniewska, Marta Wysocka, Julia Grzybek, Nadia Świderska, Marcel Meredyk, Nikola Gałowicz, Maja Danielczyk - VI miejsce, Kinga Meredyk, Oskar Gałowicz, Jakub Białoskórski - VII miejsce i Patryk Dąbrowski, który zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Gratulujemy biegu wszystkim uczestnikom i życzymy wielu sukcesów sportowych.

(tekst: p. M. Szostek)

• Święto Niepodległości

• 10 listopada w naszej szkole świętowaliśmy 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Barwy narodowe, patriotyczne wiersze i piosenki stanowiły uroczystą oprawę tego ważnego święta.

"Powiewa flaga,

gdy wiatr się zerwie.

A na tej fladze biel jest i czerwień.

Czerwień to miłość,

biel - serce czyste.

Piękne są nasze barwy ojczyste."

"Moja Ojczyzna to historia,

Pamięć o poległych za nasz kraj,

Pamięć o tysiącach Bohaterów,

Niezłomnych jak stal!"

• Wyprawka dla pierwszaków

• 10 listopada, podczas szkolnych obchodów Święta Niepodległości, Pani Dyrektor Dorota Ewa Czech wręczyła uczniom klasy I specjalne Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii "Mała Książka - Wielki Człowiek".

Projekt sfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ma charakter ogólnopolski a w skład każdej Wyprawki wchodzą:

• "Pierwsze Abecadło" - antologia tekstów polskich autorów dziecięcych,
            • "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" - broszura stanowiąca poradnik dla rodziców i opiekunów
            • "Kreatywny alfabet" - plakat z literami do wycinania, wspomagający naukę czytania.