• Uczniowie pamiętają

• Od lat nasza szkolna społeczność w dniach poprzedzających listopadowy Dzień Zaduszny oddaje hołd i czci pamięć tych, którzy stracili życie z rąk okupanta na mławskiej Kalkówce 17 stycznia 1945 roku.

W piątek 29 października uczniowie klas IV-VIII podtrzymali tę tradycję i zapalili światełka pamięci przed Pomnikiem Mauzoleum 364 ofiar egzekucji.

#SzkołaPamięta

"Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności." (MEiN)

• Poetyckie eliminacje

• 28 października odbyły się szkolne eliminacje do konursu "Jesień z poezją", który organizuje GCKSiR w Lipowcu Kościelnym.

Młodsi uczestnicy szkolnego etapu konkursu prezentowali swoją interpretację utworów, których tematyka dotyczyła czterech pór roku, natomiast uczniowie klas 4-8 zmierzyli się z poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wyłoniono laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych: do lat 6, klas 1-3 i klas 4-8. Będą nas godnie reprezentować na gminnym etapie recytatorskich zmagań w Lipowcu Kościelnym.

• Świętujemy...

• 13 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie przedstawili krótkie i humorystyczne scenki z życia szkoły oraz zaśpiewali piękne piosenki.

• Ślubujemy!

• 13 października swój wielki dzień przeżywali nasi najmłodsi uczniowie.

W naszej szkole odbyło się pasowanie pierwszaków. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz drobne upominki.

• Koncert Kompanii Janusza Prusinowskiego

• 7 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w niezwykłym koncercie. W ramach „Festiwalu Mazowsze Północne. Ziemia Nieznana” Państwo Kaja i Janusz Prusinowscy wraz z zespołem przybliżyli nam muzyczne i obrzędowe tradycje naszej małej Ojczyzny – Północnego Mazowsza. Wszyscy wspaniale się bawili przy muzyce i zabawach sprzed lat.

• Gminne Zawody w Biegach Przełajowych

• Szkoła Podstawowa w Łomi 6 października była gospodarzem gminnych biegów przełajowych. Gościła 60 zawodniczek i zawodników ze szkół w Zawadach, Lipowcu Kościelnym oraz Turzy Małej.

Naszą szkołę natomiast reprezentowało 22 uczniów. Pogoda początkowo nie sprzyjała zawodnikom. Mimo to, po zapoznaniu się z trasami biegów rozpoczęły się starty na dystansach 400m, 500m, 600m, 700m, 800m i 1000m. Nie zrażeni aurą zawodnicy dali z siebie wszystko, zwłaszcza startujący z naszej szkoły. Zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobywając 68 punktów.