Strona główna
Aktualności
Mistrzyni Szymborska
Senat RP ogłosił rok 2023 rokiem Wisławy Szymborskiej, w tym roku przypada bowiem 100 rocznica urodzin Noblistki. Aby odpowiednio uczcić to wydarzenie nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Mistrzyni Szymborska”, który będzie realizowany w klasach 4-8. A oto lista działań w ramach projektu:
Sukces Natalki
Gratulacje dla Natalii Ciesielskiej z klasy 8! Nasza uczennica zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Leksykalno-Gramatycznym z Języka Niemieckiego, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 w Mławie.
I po balu...
9 lutego cała społeczność szkolna wzięła udział w kostiumowym balu karnawałowym. Tańcom i zabawom ruchowym towarzyszyła skoczna muzyka a wszystko w otoczeniu niemal bajkowej scenografii. Po pląsach i zabawach był czas na słodki poczęstunek - pączka i sok owocowy. Dużym powodzeniem cieszyła się również balonowa foto-ścianka.
Dzień Babci i Dziadka
21 stycznia obchodziliśmy Święto Babć i Dziadków. Z tej okazji, mimo niesprzyjającej aury, w sali świetlicy wiejskiej licznie zgromadzili się zaproszeni seniorzy, uczniowie oraz ich rodzice, którzy pomogli w przygotowaniu i organizacji uroczystości.
Na początku spotkania uczniowie zaprezentowali Babciom i Dziadkom Jasełka a najmłodsi z oddziałów przedszkolnych specjalne wierszyki i piosenki. Padły ciepłe słowa i życzenia z ust przedstawicieli dzieci jak i Pani Dyrektor. Uczniowie wręczyli swoim babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki i upominki. Następnie rozpoczęła się wspólna zabawa, tańce i konkursy.
Mistrzynie słówek
Z przyjemnością przekazujemy dobre wieści!
Uczennice naszej szkoły Maja Pacholec i Gabriela Pacholec zostały laureatkami I i II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Zostań Mistrzem Słówek!".
Dziewczęta wzięły udział w konkursie językowym organizowanym cyklicznie przez Wydawnictwo Edgard Języki Obce i platformę Lingos. W konkursie "Zostań Mistrzem Słówek" wzięło udział tysiące uczniów oraz setki nauczycieli i szkół, więc konkurencja była niemała. Congratulations Girls! We're very proud of you!
Spotkanie z poezją
W czwartek 15 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Heleną Grącką – pochodzącą z Mławy poetką, aktywną działaczką lokalnych środowisk twórczych.
Spotkanie zorganizowano w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Pomysłodawczynią spotkania była pani Angelika Koźlakowska, którą wspierała pani Małgorzata Piekarska. W spotkaniu wzięli udział wszyscy uczniowie, również najmłodsi z oddziału zerowego.
"W zdrowym ciele zdrowy duch"
Pod tym hasłem dzieci z przedszkola i oddziału "0" wykonały plakat promujący zdrowe odżywianie.
Mali kucharze
9 grudnia w ramach projektu Laboratoria Przyszłości nasi mali przedszkolni kucharze pod okiem swoich Pań wykorzystali sprzęt tj gofrownicę i mikser, aby przygotować pyszne gofry.
Sukces naszych piłkarzy
1 grudnia Szkoła Podstawowa w Zawadach była gospodarzem Gminnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Chłopcy grali w dwóch kategoriach: młodsi kl. 4-6 i starsi kl. 7-8.
3Naszą szkołę reprezentowała tylko starsza grupa w składzie: Adam Arabucki, Kacper Białoskórski, Wiktor Bieńkowski, Patryk Dąbrowski, Bartosz Lutrzykowski oraz Dawid Zakrzewski. Chłopcy grali z drużynami szkoły w Zawadach i szkoły w Lipowcu Kościelnym. Dobra gra w polu oraz równie dobra gra bramkarza – Bartka Lutrzykowskiego – spowodowały, że obydwie drużyny zostały pokonane: Łomia – Zawady 5:0, Łomia – Lipowiec 3:0. Nasi piłkarze zajęli I miejsce.
Czytanie w ramach NPRCZ
Do cyklu spotkań aktywnie włączyli się również dziadkowie. Tym razem zaproszenie przyjął dziadek Zosi. Zerówkowicze z niecierpliwością czekają na babcie, dziadków i na kolejne spotkania z ciekawą książką.
info: p. A Koźlakowska
Robotyka w klasach I i II
Warsztaty z robotyki LEGO Education to jedna z nowoczesnych form spędzania czasu, dzięki której dzieci bawią się i jednocześnie zdobywają wiedzę i umiejętności w różnych dziedzinach naukowych.
3Klasy I i II dzięki programowi "Laboratoria przyszłości" uczyły się zasad funkcjonowania urządzeń poprzez pracę na podstawie instrukcji, a także samodzielnie projektując i budując. Dzięki zajęciom pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Praca w grupie na zajęciach rozwija osobowość dzieci, pogłębia ich zdolności komunikacyjne i uczy osiągania kompromisów.
Małe zuchy
24 listopada odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na Przedszkolaka.
Dzieci w obecności Pani Dyrektor, rodziców oraz koleżanek i kolegów z oddziału zerowego, podczas części artystycznej zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie i z uśmiechem na twarzy obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, słuchać pani, pomagać sobie wzajemnie, jak również być zawsze zuchami i dzielnymi przedszkolakami. Po złożonej obietnicy, Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał upominek i dyplom pasowania. Uroczystość uświetnił słodki poczęstunek.
Czary-mary wosku lanie...
Andrzejki co roku są okazją do dobrej zabawy oraz do okazania szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają dziecięcą wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. I tak właśnie było w naszej szkole w piątek 25 listopada .
1Tego samego dnia obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, który zarówno starsi jak i młodsi uczniowie uczcili tanecznym korowodem ze swoimi ulubionymi pluszakami. Przy tej okazji odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla najmłodszych "Moja ulubiona postać z bajki" - wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały książkowe upominki.
Życzliwie przypominamy :)
Niech każdy uczeń tej szkoły pamięta by być życzliwym :-)
nie tylko od święta.
Poniżej w linku kilka ciekawostek o byciu życzliwym, część z nich utrzymana w piłkarskim klimacie :-)
Baśniowy poranek
W ramach współpracy z Rodzicami w zakresie realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa z książką pełną pięknych baśni grupę 5-6 latków odwiedziła babcia Olgi .
Zachęcamy wszystkich rodziców, dziadków do uczestnictwa w tej pięknej akcji.
Babci Olgi z całego serduszka dziękujemy!
Żywe obrazy
W listopadzie pierwsza grupa uczniów kl. 6, podczas realizacji tematu „Światłocień”, wykorzystała lampę zakupioną z programu „Laboratoria przyszłości” do odpowiedniego oświetlenia postaci - „Żywy obraz’.
#laboratoriaprzyszłości
Na lekcji o włóknach
Uczniowie kl. 5 w październiku i listopadzie podczas realizacji tematów dotyczących włókiennictwa korzystali z plansz zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.
Dzień Ziemniaka w klasach młodszych
W październiku uczniowie kl. I i II w ramach „Klasowego dnia ziemniaka” pod nadzorem wychowawców przygotowali placki ziemniaczane.
Do przygotowania ciasta ziemniaczanego i smażenia placków wykorzystali mikser, kuchenkę i przedłużacze zakupione z programu „Laboratoria przyszłości”.
Urodziny Niepodległej
10 listopada uczciliśmy 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.
1Uczniowie klasy VIII, wspierani przez nauczyciela historii p. Arkadiusza Ciesielskiego, przygotowali program słowno-muzyczny upamiętniający te ważne wydrzenia z naszej historii. Uroczystość rozpoczęło wspólne wykonanie "Mazurka Dąbrowskiego".
Młodzieżowa Giełda Zawodów
Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w spotkaniu osób planujących dalszą ścieżkę edukacji z firmami i instytucjami, które w przyszłości będą poszukiwać pracowników, stażystów i praktykantów.
Młodzieżowa Giełda Zawodów odbyła się 9 listopada w mławskiej hali sportowej.