18 października odbyła się XI edycja konkursu recytatorskiego "Jesień z poezją" organizowanego przez GCKSiR w Lipowcu Kościelnym.
Laureatką III miejsca w kategorii uczniów klas IV-VI została uczennica klasy V Magdalena Drozdowska. Gratulacje!
18 października odbyła się XI edycja konkursu recytatorskiego "Jesień z poezją" organizowanego przez GCKSiR w Lipowcu Kościelnym.
Laureatką III miejsca w kategorii uczniów klas IV-VI została uczennica klasy V Magdalena Drozdowska. Gratulacje!
Nieustającego zdrowia,
niekończących się zapasów cierpliwości i wyrozumiałości
oraz niezawodnego poczucia humoru
życzą Państwu
wdzięczni za wszystko uczniowie.
13 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie przygotowali humorystyczny występ "Z przymrużeniem oka..." pokazujący nauczycieli i ich pracę widzianą oczami osób postronnych oraz samych nauczycieli. Nie brakowało żartów, zabawnych skojarzeń i refleksji nad tym trudnym ale bardzo szlachetnym zawodem. Życzenia wszystkim pracownikom szkoły złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego a chór szkolny uświetnił ten dzień swoim występem.
Obchody DEN przygotowali uczniowie reprezentujący wszystkie klasy przy wsparciu opiekunek SU - p. A. Łubińskiej i p. B. Grabowskiej oraz prowadzącej chór p. M. Piekarskiej.
Szkoła Podstawowa w Turzy Małej była tegorocznym gospodarzem Gminnych Biegów Przełajowych, które zostały zorganizowane we współpracy z Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Lipowcu Kościelnym w dniu 6 października.
Naszą szkołę reprezentowało 9 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali z uczniami szkół podstawowych z Lipowca Kościelnego, Turzy Małej i Zawad na dystansach:
400m: dziewczęta i chłopcy kl.4,
500m: dziewczęta kl. 5 i 6,
600m: chłopcy kl. 5 i 6,
800m: dziewczęta kl. 7 i 8,
1000m: chłopcy kl. 7 i 8.
WYNIKI NASZYCH ZAWODNIKÓW:
I m Maja Pacholec – kl. 5
I m Patryk Dąbrowski – kl.7
II m Gabriela Pacholec – kl.4
II m Dawid Zakrzewski – kl.7
III m Marta Wysocka – kl. 5
III m Nikola Gałowicz – kl.7
IV m Magdalena Drozdowska – kl.5
udział: Julia Zarazińska – kl.4, Milena Dąbrowska – kl.4.
tekst: p. M. Szostek
Dotacja na zakup książek
Szkoła Podstawowa w Łomi uzyskała dofinansowanie w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2,0 na lata 2021 -2025” Priorytet 3 dla oddziału przedszkolnego w wysokości 1500,00 zł, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi dla dzieci oraz realizacja działań promujących czytelnictwo.
W piątek 7 października odbył się w naszej szkole Dzień Tabliczki Mnożenia.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to inicjatywa skierowana nie tylko dla młodzieży i dzieci, ale i dorosłych. Główne jej motto brzmi „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.
Młodsi koledzy sprawdzali czy starsi mają utrwaloną tabliczkę mnożenia. Tworzyli Patrole Egzaminacyjne (mobilne patrole przepytujące napotkane osoby) i przepytywali starszych uczniów (i nie tylko) Osoby, które poprawnie odpowiedziały na wszystkie zadania otrzymały odznakę eksperta tabliczki mnożenia. Dużym zaintersowaniem cieszyły się również rozmieszczone w całym budynku szkolnym stacje zadaniowe, łączące element dydaktyczny z dobrą zabawą. Dzień zorganiozwała nauczycielka matematyki i informatyki - p. Anna Jastrzębowska.
W czwartek 29 września wszyscy uczniowie naszej szkoły odwiedzili Park Nauki Torus w Ciechanowie.
Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie mogli zwiedzić wystawę z interaktywnymi eksponatami oraz uczestniczyli w warsztatach "Życie pod mikroskopem".
Niezwykle ciekawa ekspozycja składa się z około 30 interaktywnych eksponatów, które przybliżają odwiedzającym zagadnienia z zakresu matematyki, fizyki, techniki, iluzji oraz architektury. Uczniowie z ciekawością i zaangażowaniem korzystali z atrakcji wystawy edukacyjnej: budowali mosty, tworzyli muzykę i iluzję, przemieszczali się na "latającym dywanie" a nawet przewodzili prąd. Podczas zajęć warsztatowych dzieci mogły obserwować organizmy niewidoczne gołym okiem np. życie w kropli wody, samodzielnie przygotowywać preparaty i zapoznać się z budową mikroskopu.
Wyjazd udało nam się udokumentować z wykorzystaniem gimbala (specjalistycznego stabilizatora do smartfona) zakupionego przez szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Powered by aSc EduPage